3 پیش بینی مهم برای قیمت بیت کوین، اتریوم و ریپل

3 پیش بینی مهم برای قیمت بیت کوین، اتریوم و ریپل

3 پیش بینی مهم برای قیمت بیت کوین، اتریوم و ریپل

هنگامی که قیمت بیت کوین، اتریوم و دیگر ارزهای دیجیتال با کاهش مواجه می‌شود، برای سرمایه گذاران فرصت خرید ایجاد خواهد شد؛ بنابراین پیش‌ بینی قیمت آن‌ها در آینده بسیار امری مهم است.

قیمت بیت کوین (BTC) اگر نتواند بالای 37500 دلار بماند، در معرض خطر یک کاهش ارزش بسیار شدید قرار می‌گیرد. به همین شکل، عملکرد قیمت اتریوم (ETH) نیز، مانند قیمت بیت کوین، در نقطه اوجی قرار دارد که به هنگام وقوع ریزش، هم برای گاوها و هم برای خرس‌ها با دردسر همراه خواهد شد. قیمت ریپل (XRP)، با لجاجت تمام از رنج قیمتی 0.60 دلار دفاع نموده و به نظر می‌رسد در حفظ این رنج موفق بوده است.

علی رغم وجود هشدارهایی مبنی بر ادامه روند نزولی قیمت بیت کوین، گاوها برای یک حمایت غافلگیرکننده آماده می‌شوند

محدوده‌ای که قیمت بیت کوین هم اکنون در آن قرار دارد و معامله می‌شود، نسبت به قیمت چند وقت اخیر این رمزارز ناامیدکننده است. در حالی که در یک چشم انداز سه هفته‌ای در حال ترقی و رشد دیده می‌شود، نمودارهای هفتگی و روزانه به شدت نزولی بوده و با فروش بیش از حد همراه است. برای فروشندگان کوتاه مدت که قصد حفظ کنترل دارند و گاوها که هدفشان خاتمه دادن به این روند فعلی و معکوس کردن آن است، می‌توان استدلال‌های قوی ارائه کرد. در نتیجه، اکنون دو فرصت معاملاتی امکان پذیر وجود دارد.

اولین فرصت مربوط به معاملات کوتاه مدت است. ایده کوتاه مدت شامل یک ورود فرضی کوتاه مدت می‌شود که نقطه سل استاپ (Sell Stop) آن در 35000 دلار، نقطه توقف زیان در 38000 دلار و سود تارگت نیز در 20000 هزار دلار قرار دارد. از نظر تکنیکال، روش سود تارگت عمودی در تحلیل نمودارهای نقطه و شکل، مبلغ پانزده هزار دلار را به عنوان تارگت نشان می‌دهد، اما مقدار قابل توجهی از مقاومت تقریباً به طور حتم از سقوط به آن رنج قیمت در تنها یک الگو جلوگیری می‌کند.

نمودار نقطه و شکل بیت کوین، تمامی چارت‌ها فراهم شده توسط وب سایت Optuma است؛ برای بزرگنمایی روی عکس کلیک کنید.

این دیدگاه کوتاه مدت، بر اساس یک الگو به نام برگشت الگو قطب (Pole Pattern reversal) است. قانون این ترتیب معاملاتی این است که ستون X فعلی نمی‌تواند X دیگر بالاتر از 50 درصد از ستون O قبلی را نشان دهد. به عبارت دیگر، اگر قیمت بیت کوین یک X را در 40000 دلار نشان دهد، ورودی فرضی کوتاه مدت باطل می‌شود.

اما در دیدگاه بلند مدت معاملات، ترتیب تئوری معامله با سفارش بای استاپ (buy stop) در 38000 دلار، توقف زیان در 36000 دلار و سود تارگت در 48500 دلار همراه بوده و این معامله نشان دهنده ضریب 5.25 به 1 پاداش نسبت به ریسک است.

در حالی که روش سود تارگت عمودی 48500 دلار را به عنوان حداکثر پتانسیل قیمت مشخص کرده، بیشتر احتمال دارد قیمت بیت کوین در جایی درست زیر خط روند بازار نزولی متوقف شود، چیزی بین 43000 تا 45000 دلار.

برای بزرگنمایی روی عکس کلیک کنید.

اگر قیمت بیت کوین به زیر 31000 دلار کاهش یابد، دیدگاه بلند مدت معاملات باطل می‌شود.

قیمت اتریوم فرصت‌های معاملاتی کوتاه مدت و بلند مدتی را نشان می‌دهد

قیمت اتریوم تقریباً مشابه بیت کوین است، با این تفاوت که اتریوم در ایندیکاتور هفتگی ایچیموکو بالاتر از خط سنکو اسپن B قرار دارد. اتریوم باید نمودار شمعی هفتگی خود را در بالای 2350 دلار ببندد، در غیر این صورت در ضعیف ترین موقعیت از سال 2019 قرار خواهد گرفت؛ اگرچه گاوها برای باطل کردن هرگونه روند نزولی آماده هستند. حالا، برای هر دو طرف بازار دو احتمال معاملاتی وجود دارد.

اولین معامله تئوریکال برای قیمت اتریوم، با سفارش بای استاپ در 2550 دلار، توقف زیان در 2350 دلار و سود تارگت در 3250 دلار همراه بوده و این معامله نشان دهنده ضریب 3.5 به 1 پاداش نسبت به ریسک است. علاوه بر این، با نزدیک شدن به خط روند بازار نزولی، انتظار مقاومت در رنج 3000 تا 3050 دلار را داشته باشید.

برای بزرگنمایی روی عکس کلیک کنید.

اگر قیمت اتریوم یک O را در 2300 دلار نشان دهد، این دیدگاه طولانی مدت باطل می‌شود.

اما در دیدگاه کوتاه مدت معاملات، ترتیب فرضی با یک ورود کوتاه مدت در 2300 دلار، توقف زیان در 2700 دلار و سود تارگت در 1200 دلار همراه است. در این ترتیب معاملاتی، سود تارگت بیشتر شبیه به یک اخطار است؛ علیرغم اینکه در محدوده پیش بینی سود در نمودار نقطه و شکل قرار دارد، اما به احتمال زیاد به منطقه پیش بینی شده نمی‌رسد.

اگر در ابتدا ورودی دیدگاه بلند مدت آغاز شود، دیدگاه معاملاتی کوتاه مدت باطل خواهد شد.

قیمت ریپل آماده برای صعود

عملکرد قیمت ریپل در برای جلوگیری از فروش بیشتر در طول این هفته فوق‌ العاده بوده است. اگرچه هنوز رفع خطر نشده است، این رمزارز در حالت صعودی در برابر یک منطقه حمایت قوی قرار دارد. اولین آزمونی که گاوها باید از آن گذر کنند، رسیدن به یک نمودار شمعی نزدیک به خط تنکنسن در 0.65 دلار است.

با این حال، خطرات سقوط نیز همچنان پا برجاست. علیرغم حمایت قوی در منطقه 0.60 دلار، دلیلی قانع کننده برای ادامه روند صعودی وجود ندارد. تا کنون، خریداران قیمت‌های پایین‌تر را رد کرده‌اند اما به اندازه کافی برای حمایت از قیمت‌های بالاتر وارد عمل نشده‌اند؛ این می‌تواند یک نشانه از نزول در تعطیلات آخر هفته باشد.

برای بزرگنمایی روی عکس کلیک کنید.

ریسک‌های نزولی قیمت ریپل در رنج 0.50 دلار قرار دارد در حالی که پتانسیل صعودی به سطح 0.75 دلار محدود می‌شود.

منبعFxStreet

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *