۵ مرحله مهم قبل و بعد از هاوینگ بیت کوین که باید به دقت زیر نظر بگیرید!

۵ مرحله مهم قبل و بعد از هاوینگ بیت کوین که باید به دقت زیر نظر بگیرید!

زمان مطالعه: 2 دقیقه

هاوینگ بیت کوین بدون شک مهم‌ترین رویداد در صنعت ارزهای دیجیتال است که تقریباً هر چهار سال یکبار اتفاق می‌افتد. هدف از این رویداد، کاهش سرعت تولید بیت ‌کوین جدید است که اساساً نرخ تورم آن را کاهش می‌دهد و تضمین می‌کند که استخراج بیت‌ کوین برای سال‌های بیشتر ادامه خواهد داشت.
تا به امروز، بیت کوین سه هاوینگ را تجربه کرده و هاوینگ بعدی آن قرار است در آوریل ۲۰۲۴ اجرا شود. با نزدیک شدن به تاریخ این رویداد، تحلیلگران شروع به گمانه‌زنی در مورد آنچه که ممکن است در سال آینده رخ دهد، کرده‌اند. در همین راستا، رکت کپیتال (Rekt Capital)، تحلیلگر محبوب، ۵ مرحله‌ای را مشخص کرده که معامله‌گران باید قبل و بعد از هاوینگ به دقت زیر نظر بگیرند.

۱. دوره قبل از هاوینگ: تقریباً ۴٫۵ ماه تا هاوینگ بیت کوین در آوریل ۲۰۲۴ باقی مانده است. از لحاظ تاریخی، هرگونه افت عمیقی که در این دوره اتفاق می‌افتد، در چند ماه پس از هاوینگ، بازدهی فوق‌العاده‌ای را برای سرمایه‌گذاران ایجاد می‌کند.
۵ مرحله مهم قبل و بعد از هاوینگ بیت کوین که باید به دقت زیر نظر بگیرید!۲. رالی قبل از هاوینگ: ۶۰ روز قبل از هاوینگ، معمولا یک رالی رخ می‌دهد (محدوده آبی روشن).
۳. افت قبل از هاوینگ: با نزدیک‌تر شدن به رویداد هاوینگ، معمولا یک افت قیمتی مشاهده می‌شود (دایره آبی تیره). در سال ۲۰۱۶، این افت برابر ۳۸ درصد و در سال ۲۰۲۰، برابر با ۲۰ درصد بود.
۴. انباشت مجدد: پس از آن، معمولا یک مرحله انباشت چند ماهه اتفاق می‌افتد (محدوده قرمز). بسیاری از سرمایه‌گذاران در این مرحله به دلیل عدم دستیابی به نتایج قابل‌توجه، بی‌حوصله و ناامید می‌شوند.
۵. روند صعودی سهموی: پس از آن، بیت کوین از منطقه انباشت مجدد خارج شده و یک روند صعودی سهموی را در پیش می‌گیرد (محدوده سبز). در این مرحله است که بیت ‌کوین در مسیر رسیدن به رکوردهای تاریخی جدید، رشد سریعی را تجربه می‌کند.

در صفحه قیمت لحظه ای ارزهای دیجیتال می‌توانید قیمت همه توکن‌ها و رمزارزها را به صورت زنده و لحظه‌ای مشاهده کنید.

نوشته ۵ مرحله مهم قبل و بعد از هاوینگ بیت کوین که باید به دقت زیر نظر بگیرید! اولین بار در رمز ارز نیوز. پدیدار شد.

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *